Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016

Πρεμιέρα με ήττα αλλά υποσχέσεις για τον Αίαντα (φωτο)

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας Φθιώτιδας για τον δεύτερο όμιλο το Βαθύκοιλο κέρδισε εκτός έδρας τον Αίαντα Λαμίας στο Ενωσιακό γήπεδο με σκορ 4-0.

Στο 64΄ έγινε το 0-1 με κεφαλιά του Α. Γερογιάκομου μέσα από την περιοχή.
Στο 70΄ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με πλασέ από αριστερά του Ν. Μπισμπιγιάννη.

Στο 74΄ ο Α. Γερογιάκομος με απευθείας χτύπημα φάουλ έγραψε το 0-3 και διπλασίασε και τα δικά του τέρματα.

Στο 81΄ ο Παρίσης από κοντά σημείωσε το τελικό 0-4 για τον Κεραυνό.
Οι μικροί του Αίαντα στάθηκαν πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο όμως μετά το πρώτο γκολ έπεσε η ψυχολογία τους και στη συνέχεια έπεσε και ο ρυθμός τους και δέχθηκαν και άλλα τέρματα. Ωστόσο κέρδισαν εμπειρίες και λεπτά συμμετοχής που θα φανούν πολύτιμα στη συνέχεια.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Χανής με βοηθούς τους Δημητρίου και Αγγελακοπούλου.
Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Κώστας Τσαπραζλής): Παπαδήμος, Ράπτης (71΄ Χαϊδής), Κάντζαρης, Μητσόπουλος, Δερματάς, Χριστόπουλος, Ανυφαντής, Νερολής Δ. (23΄ Παπαχρήστος λ.τρ.), Θωμάς, Καραγεώργος, Νερολής Κ (53΄ Γεωργούσης).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ: Συλαιός, Μέρας, Σκούρας (46΄ Μπισμπιγιάννης Α.), Τσιούμας, Κωστόπουλος, Μπισμπιγιάννης Ν., Γερογιάκομος Α, Μπούρχας Δ., Μπούρχας Α. (51΄ Κωστόπουλος Σ.), Γερογιάκομος Γ. (62΄ Gjishti), Παρίσης